Naše jednotka je zřízena obcí Merklín a v současné době je zařazena do JPO V.

V roce 2016 jsme oslavili za laskavého finančního přispění Obce Merklín již 130. výročí založení. Akce byla velice úspěšná a ukázky své techniky nám přijelo předvést více než 10 jednotek IZS, za což jim i touto cestou dodatečně děkujeme.

V roce 2017 usilujeme společně s zřizovatelem OÚ Merklín o získání dalších dotací potřebných pro nákup nového zásahového vozidla, které by plně nahradilo naši dosluhující techniku v podobě DA Avia roku výroby 1978. V únoru 2017 rovněž došlo k dovybavení zásahové jednotky potřebným vybavení v podobě přilep, zásahových obleků a obuvy.

Členové naší jednotky se i v letošním roce budou průběžně vzdělávat v oblasti požární ochrany, manipulace s technikou a také se připravovat na požární sport.

Za uplynulý rok 2016 se naše jednotka účastnila celkem 11 ostrých výjezdů, kde jsme zejména pomáhali spoluobčanům s odklízením spadlých stromů, čerpáním vody ze zatopených částí obce, likidací úniků provozních kapalin a rovněž jsme také pomáhali navádět  Leteckou záchrannou službu při přistání v naší obci za účelem převzetí zraněné osoby k leteckému transportu.

V letošním roce jsme pro děti nejen z našeho oddílu Plamínek připravili týdenní Hasičský příměstský tábor, který se uskuteční ve dnech 31. července až 6. srpna v naší obci a jejím okolí.

Letošní rok je pro naši jednotku přelomovým i z hlediska rozšíření prostor naší hasičské zbrojnice, kde nám OÚ Merklín poskytne nové šatny se sociálním zázemí a společenskou místnost v budově bývalé firmy Krušnohorská stavební, kterou obec koupila pro svou potřebu a která sousedí s naší stávající zbrojnicí. Děkujeme!!!

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.